En Eski El Yazması Kuranı Kerim

En Eski El Yazması Kuranı Kerim

En Eski El Yazması Kuranı Kerim

En Eski El Yazması Kuranı Kerim

İngiltere'deki Birmingham Üniversitesi'nde dünyadaki en eski Kur'an-ı Kerim olabileceği düşünülen kitaptan bazı bölümler bulundu.

Karbon 14 tarihleme metoduyla yapılan incelemeler, Kur'an-ı Kerim'in en az 1370 yıllık olduğunu gösteriyor.

British Library'deki uzmanlardan Dr. Muhammad Isa Waley, "heyecan verici bu keşfin Müslümanlar için çok büyük bir sevinç kaynağı olduğunu" söyledi.

Söz konusu Kur'an'ın, yaklaşık yüz yıldır üniversite kütüphanesinde olduğu ve farkedilmediği belirtildi. Kitap, dünyadaki en eski Kur'an Kerim'den bölümler olduğu belgelenmemiş halde, Orta Doğu bölgesinden diğer birçok kitap ve belgelerin yer aldığı koleksiyonda bulundu.

Bir doktora öğrencisinin, koyun veya keçi derisinden parşömene yazılmış olan kitabın parçalarını dikkatle incelemesinden sonra, karbon 14 tarihleme yöntemi uygulanması kararlaştırıldı ve büyük heyecan uyandıran, bu yazıların bugüne dek ulaşmış en eski Kur'an-ı Kerim'e ait olabileceği sonucu ortaya çıktı.

El Yazması Kuranı Kerimlerin Değerini Nasıl Öğrenebilirim ?

Elinizde el yazması kuranı kerim varsa ve bu el yazması kuranı kerimi  satmak istiyorsanız öncelikle , satmak istediğiniz el yazması kuranı keriminizin değerini öğrenmeniz gerekmektedir. El yazması kuranı keriminizin değerini bilmeden satış yaparsanız büyük zararlara mağruz kalabilirsiniz.

El Yazması Kuranı Kerimlere ÜCRETSİZ EKSPERTİZ Hizmeti

Elinizde bulunan el yazması kuranı kerimlerinize ÜCRETSİZ Olarka EKSPERTİZ hizmeti sunuyoruz. Böylelikle satmak istediğiniz el yazması kuranı kerimlerinizin değerini anında ve doğru olarak öğrenebiliyorsunuz. Dilerseniz Yapılan Ekspertiz işlemleri sonucunda el yazması kuranı kerimlerinizini firmamıza anında ve değerinde nakit olarak satabilirsiniz